banner
 

 » Üyelik Sistemi
 » Avantajlar
 » 24 Kasım Eğitimciler
 » 14 Mart Tıp Tenis Turnuvası
 » Öğrenci Kupası
 » Expat Tennis Cup
 » Açık Alanya Tenis Turnuvası
 » Kayak
 » Dalış
 » Off-Road
 » Karting
 » Rüzgar Sörfü
 » Su Sporları
 » Yaz Okulu
 » Kış Okulu
 » Performans Tenisi
 » Bireysel Ders
 » Grup Dersi
 » Partnerlik
 » İletişim Bilgileri
      Antrenörlerimiz
      Okul Sporları
      İnsan Kaynakları
      Başvurular
    ANKET

Hangi marka raket kullanıyorsunuz
Prince
Wilson
Babolat
Dunlop
Head
Völkl
Yonex
Fischer
Diğer

Bu ankete 659 kişi katıldı

    SAYAÇ
 Ziyaretçi : 1056006
  Ip : 54.198.158.24
  Online  

 
   VOLEYBOL KÜÇÜK KIZ/ERKEK
Kategori:  VOLEYBOL KÜÇÜK KIZ/ERKEK
Eklenme Tarihi: 09.01.2014
Yer  75. YIL SPOR SALONU
 
 VOLEYBOL KÜÇÜK KIZ/ERKEK
 

 

 

 

 

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ALANYA İLÇESİ OKUL SPORLARI

VOLEYBOL KÜÇÜK KIZ-ERKEK GRUPLARI VE MÜSABAKA FİKSTÜRÜ

 

KÜÇÜK KIZLAR

A GRUBU                                                                                                                                            B GRUBU                                                                                                                             :

  1. JÜLİDE AKÇA O.O.                                                                                                            1. ÖHEP KOLEJİ O.O.
  2. ÇIPLAKLI O.O.                                                                                                                  2. GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.
  3. ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ O.O.                                                                                       3. KEMAL ŞUBERİ O.O.
  4.  OKURCALAR B.-H. CÖM. O.O.                                                                                           4. OBAKÖY O.O.

                                                                                                                            

                                                             

C GRUBU                                                                                                                                            D GRUBU                                                                                                                            :

 

MAHMUTLAR O.O.                                                                                                           1. İNÖNÜ O.O.

  1. BARBAROS-AZAKOĞLU O.O.                                                                                           2. ALAADDİN KEYKUBAT O.O.
  2. SEMA-ERAY ERDEM O.O.                                                                                                3. DEĞİRMENDERE O.O
  3. KARGICAK O.O.                                                                                                                  4. MAHMUTLAR İMAM-HATİP O.O.

 

                                                                                                                             KÜÇÜK ERKEKLER

A GRUBU                                                                                                                                            B GRUBU                                                                                                                             :

  1. ÖHEP KOLEJİ O.O.                                                                                                            1. OBA HACIKADİROĞLU O.O.
  2. GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.                                                                                         2. KEMAL ŞUBERİ O.O.
  3. SEMA-ERAY ERDEM O.O.                                                                                                   3. İNÖNÜ O.O.

 

VOLEYBOL KÜÇÜK KIZ-ERKEK (YARIŞMA MİNİ VOLEYBOLU) GRUP MÜSABAKALARI                            :

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

30 ARALIK 2013 PAZARTESİ

09.00

KÜÇÜK KIZ

A1: JÜLİDE AKÇA O.O.

A4: OKURCALAR B.-H. CÖM. O.O.

75. YIL SPOR SALONU

 2-0

KÜÇÜK KIZ

B1: ÖHEP KOLEJİ O.O.

B4: OBAKÖY O.O.

 2-0

KÜÇÜK KIZ

  1. MAHMUTLAR O.O.     
  1. KARGICAK O.O.           

 2-0

KÜÇÜK KIZ

  1. İNÖNÜ O.O.
  1. MAHMUTLAR İMAM-HATİP O.O.

 1-2

KÜÇÜK ERKEK

  1. ÖHEP KOLEJİ O.O.

A2: GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.

 2-1

KÜÇÜK ERKEK

B1: OBA HACIKADİROĞLU O.O.

B2: KEMAL ŞUBERİ O.O.

 2-0

 

 

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

02 OCAK 2014 PERŞEMBE

09.00

KÜÇÜK KIZ

A2: ÇIPLAKLI O.O.             

A3: ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ O.O.

75. YIL SPOR SALONU

 0-2

KÜÇÜK KIZ

B2: GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.

B3: KEMAL ŞUBERİ O.O.

 2-0

KÜÇÜK KIZ

  1. BARBAROS-AZAKOĞLU O.O.
  1. SEMA-ERAY ERDEM O.O.          

 2-0

KÜÇÜK KIZ

  1. ALAADDİN KEYKUBAT O.O.
  1. DEĞİRMENDERE O.O.

 1-2

 

 

 

 

 

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

03 OCAK 2014 CUMA

12.00

KÜÇÜK KIZ

A4: OKURCALAR B.-H. CÖM. O.O.

A2: ÇIPLAKLI O.O.             

75. YIL SPOR SALONU

 2-0

KÜÇÜK KIZ

B4: OBAKÖY O.O.

B2: GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.

 0-2

KÜÇÜK KIZ

  1. KARGICAK O.O.           
  1. BARBAROS-AZAKOĞLU O.O.

 0-2

KÜÇÜK KIZ

  1. MAHMUTLAR İMAM-HATİP O.O.
  1. ALAADDİN KEYKUBAT O.O.

 2-0

 

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

06 OCAK 2014 PAZARTESİ

09.00

KÜÇÜK KIZ

A3: ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ O.O.

A1: JÜLİDE AKÇA O.O.

75. YIL SPOR SALONU

 0-2

KÜÇÜK KIZ

B3: KEMAL ŞUBERİ O.O.

B1: ÖHEP KOLEJİ O.O.

 0-2

KÜÇÜK KIZ

  1. SEMA-ERAY ERDEM O.O.          
  1. MAHMUTLAR O.O.     

 0-2

KÜÇÜK KIZ

  1. DEĞİRMENDERE O.O.
  1. İNÖNÜ O.O.

 2-1

KÜÇÜK ERKEK

  1. SEMA-ERAY ERDEM O.O.          

A1: ÖHEP KOLEJİ O.O.

 0-2

KÜÇÜK ERKEK

B3: İNÖNÜ O.O.

B1: OBA HACIKADİROĞLU O.O.

 0-2

 

 

 

 

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

07 OCAK 2014 SALI

09.00

KÜÇÜK KIZ

A1: JÜLİDE AKÇA O.O.

A2: ÇIPLAKLI O.O.             

75. YIL SPOR SALONU

 2-0

KÜÇÜK KIZ

B1: ÖHEP KOLEJİ O.O.

B2: GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.

 0-2

KÜÇÜK KIZ

  1. MAHMUTLAR O.O.     
  1. BARBAROS-AZAKOĞLU O.O.

 2-0

KÜÇÜK KIZ

  1. İNÖNÜ O.O.
  1. ALAADDİN KEYKUBAT O.O.

 0-2

KÜÇÜK ERKEK

  1. GÖNÜL KEMAL REİSOĞLU O.O.

A3: SEMA-ERAY ERDEM O.O.          

 2-0

KÜÇÜK ERKEK

B2: KEMAL ŞUBERİ O.O.

B3: İNÖNÜ O.O.

 2-0

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

08 OCAK 2014 ÇARŞAMBA

09.00

KÜÇÜK KIZ

A3: ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ O.O.

A4: OKURCALAR B.-H. CÖM. O.O.

75. YIL SPOR SALONU

 

KÜÇÜK KIZ

B3: KEMAL ŞUBERİ O.O.

B4: OBAKÖY O.O.

 

KÜÇÜK KIZ

  1. SEMA-ERAY ERDEM O.O.          
  1. KARGICAK O.O.           

 

KÜÇÜK KIZ

  1. DEĞİRMENDERE O.O.
  1. MAHMUTLAR İMAM-HATİP O.O.

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

09 OCAK 2014 PERŞEMBE

09.00

 

KÜÇÜK KIZ

ÇEYREK FİNAL

A GRUBU 1.’si:

C GRUBU 2.’si:

75. YIL SPOR SALONU

 

B GRUBU 1.’si:

D GRUBU 2.’si:

 

C GRUBU 1.’si:

A GRUBU 2.’si:

 

D GRUBU 1.’si:

B GRUBU 2.’si:

 

 

TARİH

SAAT

KATEGORİ

A TAKIMI

B TAKIMI

MÜSABAKA YERİ

SKOR

10 OCAK 2014 CUMA

09:00

KÜÇÜK KIZ

YARI FİNAL

A1: - C2: MAÇI GALİBİ:

B1: - D2: MAÇI GALİBİ:

 

75. YIL SPOR SALONU

 

C1:­ - A2: MAÇI GALİBİ:

D1: - B2: MAÇI GALİBİ:

 

 

KÜÇÜK ERKEK

YARI FİNAL

A GRUBU 1.’si:

B GRUBU 2.’si:

 

75. YIL SPOR SALONU

 

B GRUBU 1.’si:

A GRUBU 2.’si:

 

 

KÜÇÜK KIZ

3.’lük maçı

A1: - C2: / B1: - D2: MAÇI MAĞLUBU:

C1:­ - A2: / D1: - B2: MAÇI MAĞLUBU:

 

75. YIL SPOR SALONU

 

KÜÇÜK KIZ

FİNAL MAÇI

A1: - C2: / B1: - D2: MAÇI GALİBİ:

C1:­A2: / D1: - B2: MAÇI GALİBİ:

 

 

KÜÇÜK ERKEK

3.’lük maçı

A1: - B2: MAÇI MAĞLUBU:

B1: - A2: MAÇI MAĞLUBU:

 

75. YIL SPOR SALONU

 

KÜÇÜK ERKEK

FİNAL MAÇI

A1: - B2: MAÇI GALİBİ:

B1: - A2: MAÇI GALİBİ:

 

 

* Okul takımı çalıştırıcısının, beden eğitimi öğretmeni değilse 2013-2014 yılı vizeli voleybol antrenörlüğü belgesine  sahip olması, sabıka kaydının olmaması ve voleybol müsabakalarında hak mahrumiyeti cezası almamış olması gerekmektedir.

 

 

OKUL SPORLARI VOLEYBOL AÇIKLAMALAR

 

1. Yarışmalar; Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği, Uluslar arası Oyun Kuralları ve Yarışma Talimatları ile Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca öngörülen hükümlere uygun olarak yapılacaktır.

2. Yarışmalar minikler mahalli, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde ise mahalli, grup, yarı final ve Türkiye birinciliği kademelerinde kız ve erkek okul takımları arasında ayrı ayrı yapılacaktır.

3. Doğum tarihleri:

Küçükler Kategorisi (mini voleybol)

2002 - 2003

 

4. a) Grup, yarı final ve Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak kız ve erkek takımları, küçükler kategorisinde en fazla 10 (on) sporcu, yıldızlar ve gençler kategorilerinde en fazla 12 (oniki) sporcu, 1 idareci, 1 çalıştırıcı yada 2 çalıştırıcıya yasal harcırahları ödenir.

b) Mali konularla ilgili diğer hususlarda Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Genel Yarışma Talimatı’nın 17 nci maddesine göre işlem yapılır.

c) İlan edilen grup, yarı final ve Türkiye birinciliği yarışma programlarına göre müsabakaları erken sonuçlanan veya tamamlanan takımların yasal harcırahları, organizasyonu düzenleyen il müdürlüğünce hazırlanan ayrılış evrakında belirtilen tarihe göre ödenecektir.

ç) Avans kapatma işlemleri kafile idarecisi veya çalıştırıcısı tarafınca yapılacaktır. Ödemelerde kafile onay listesi ödeme bordrosuna mutlaka eklenecektir.

5. a) Mahalli yarışmalarda ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa, madalya ve başarı belgesi, dereceye giremeyen takımlara ise katılım belgesi verilir.

b) Grup ve yarı final yarışmalarında bir üst kademedeki yarışmalara katılma hakkı elde eden takımlara ve sporcularına başarı belgesi, elde edemeyen takımlara ise katılım belgesi verilir.

c) Türkiye birinciliği yarışmalarında ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa, madalya ve başarı belgesi, dereceye giremeyen takımlara ve sporcularına ise başarı belgesi verilir.

6. a) Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde grup yarışmalarına katılacak takım sayıları, bir önceki yıl Türkiye birinciliği yarışmasında ilk dört dereceyi elde eden takımların illeri ve içinde bulunulan öğretim yılında mahallinde düzenlenen yarışmalara fiilen katılan ve fikstürü tamamlayan takım sayıları dikkate alınarak tespit edilecek kontenjanlar doğrultusunda belirlenerek Daire Başkanlığımızca ilan edilecektir.

b) Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde bir önceki öğretim yılı Türkiye birinciliği yarışmalarında ilk dört dereceyi elde eden takımların illeri ile K.K.T.C direkt olarak yarı final yarışmalarına katılacaktır.

c) Kafile onayında 4 üncü maddenin (a) fıkrasında yer alan sporcu, idareci ve çalıştırıcı sayısından fazla kişi yer alamaz.

7. a) Tertip komiteleri yarışmalar öncesinde düzenlenecek teknik toplantıda Daire Başkanlığımız tarafından yayınlanan yarışma programına göre müsabaka programını belirlemek ve uygulamakla yetkilidir.

b) Daire Başkanlığımız gerekli gördüğü takdirde yarışma programı ve usulleri gibi hususları değiştirmede yetkilidir.

c) Yarışmalara bir ilden iki veya daha fazla takımın katılması halinde bu takımların kura ile ayrı ayrı gruplara dağılımı sağlanacaktır. (Bir ilden üç takım katılırsa 2-1 şeklinde, dört takım katılırsa 2-2 şeklinde kura ile ayrı ayrı gruplara verilecektir.)

8. İtirazlar, tertip komitesine talimatın 19 uncu maddesinde belirtilen hükümlere göre yapılır. İtirazın değerlendirmeye alınabilmesi için organizasyonu düzenleyen il müdürlüğünün hesabına 250 TL ücret yatırılır.

9. Onaylı isim listelerinde yazılı olan idareci, çalıştırıcı dışında bir başkasının sahaya girmesine, yöneticilik ve çalıştırıcılık yapmasına izin verilmeyecektir.

10. a) ISF’ye katılacak okul takımları örgün eğitim veren kurumları kapsamakta olup, yaygın eğitim veren kurumların ISF kuralları gereği Türkiye Birincisi olsa dahi ülkemizi temsil edemeyecektir.

b) Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören sporcu öğrenciler, yaş ve kategorilerinde kendi okul takımlarında yarışmalara katılmak zorundadır. Ancak yaş ve kategorilerinde kendi okul takımı bulunmaması halinde bağlı bulundukları ilde faaliyet gösteren ve Bakanlığımızca okul spor faaliyetlerine katılması uygun görülen yaygın eğitim kurumlarının oluşturdukları takımlarda okullar arası yarışmalara katılabilirler.

11. Minikler kategorisinde (şenlik voleybolu) yarışmalar mahallinde düzenlenecektir. Bir üst kademe yarışması olmayacaktır.

12.Sporcular yarışma süresince aynı forma numarası ile oynayacaklardır.

13.Yarışmalar yıldızlar ve gençler kategorilerinde normal sahalarda, normal voleybol topu ile oynanacaktır.

14. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorileri, mahalli yarışmalarının kazanılmış 3 üzerinden oynanır.

15.Yıldızlar ve gençler kategorilerde mahalli yarışmalarda 2 çizgi hakemi görevlendirilecektir.

16.File Yükseklikleri:

c) Küçükler kategorisi (Mini Voleybol ) : Kız 2.05 m. Erkek 2.05 m.

 

2013-2014 YARIŞMA MİNİ VOLEYBOLU OYUN KURALLARI

TEMEL İLKE VE KRİTERLER

 

Yarışma mini voleybolu:

Yarı sahası 6 x 6 metre, tam sahası 12 x 6 metre ölçülerde oynanır.

1.8.8.1. Yarışma mini voleybolu file yüksekliği erkekler ve kızlar için 2.05 metredir.

1.8.8.2. Top ağırlıkları;

Yarışma mini voleybolu: 200 gramdır.

1.8.8.3. Oyuncu sayıları;

Yarışma mini voleybolu: 4 oyunda, 4 oyun dışında olmak üzere toplam 8 oyuncudan oluşur.

1.8.8.4. Oyun süreleri;

Yarışma mini voleybolu: kazanılmış 2 set üzerinden toplam 3 set olacak şekilde; setlerde 1-1'lik eşitlik hâlinde 15 sayılık netice seti oynatılır. Bir günde en fazla 2 yarışma yaptırılabilir.

1.9. Yarışma mini voleybolunda; takımların her sette 1 mola hakkı vardır, teknik mola yoktur.

1.10.1. Yarışma mini voleybolunda, Türkiye şampiyonası finallerine kadar yarışmalar iki hakemle (başhakem, gönüllü yazı hakemi) yönetilir. Gönüllü yazı hakemi bulunmadığı takdirde sertifikalı hakemler görevlendirilebilir. Türkiye şampiyonası yarı final ve finallerinde başhakem, yardımcı hakem ve yazı hakemi görevlendirilir.

1.10.2. Yarışma mini voleybolunda, (grup, yarı final ve final yarışmalarında başhakem, yardımcı hakem, yazı hakemi ve 2 (iki) adet çizgi hakemi görevlendirilir.) ilçe, il, grup ve yarı final yarışmalarında yazı hakemliği görevi gönüllülerce yapılır. Ancak; gönüllü yazı hakemi bulunamadığı takdirde sertifikalı hakemler de görevlendirilebilir.

1.10.3. Bu talimatta yer almayan hususlarda uluslararası oyun kuralları hükümleri geçerlidir.

1.10.4. Ardı ardına yapılacak müsabakalarda iki maç arası en az 10 dakikadır. Takımların filede beraberce en az 6 dakika ısınmaları sağlanır.

 

NOT: YARIŞMA MİNİ VOLEYBOLU MÜSABAKALARINA YANLIZCA ORTAOKUL 5. Ve 6. SINIFLARDA OKUMAKTA OLAN SPORCU ÖĞRENCİLER KATILABİLİRLER. İLKOKULDA OKUYAN ÖĞRENCİLER YAŞLARI TUTSA DAHİ; BU MÜSABAKALARA KATILAMAZLAR.